Sevilla kontra Mallorca, wynik meczu - 2-1

W meczu La Ligi pomiędzy Sevillą a Mallorcą, który odbył się w Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, drużyny zaprezentowały widowiskową grę. Mimo bezbramkowego wyniku na przerwę, ostatecznie to gospodarze wyszli zwycięsko, pokonując rywali 2-1. Spotkanie to odbyło się 7 dni temu o godzinie 19:00, w ramach 32. kolejki sezonu.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Sevillą a Mallorcą

W dniu 22 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00 na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbyło się starcie pomiędzy hiszpańską Sevillą a Mallorcą. Sędzią głównym spotkania był Alejandro Hernandez z Hiszpanii. Wydarzenie to miało miejsce w ramach 32. kolejki La Liga.

Początek meczu zapowiadał zaciętą walkę, jednak wynik do przerwy utrzymywał się na remisowym 0-0. Kibice obu drużyn czekali z niecierpliwością na pierwsze bramki i emocje, jakie miały nadejść.

W 61. minucie spotkania to Youssef En-Nesyri z Sevilli otworzył wynik, zdobywając bramkę na 1-0 po asyście Suso. Atmosfera na trybunach nabrała rumieńców, a goście z Mallorci musieli zrewanżować się szybkim kontratakiem.

W 75. minucie Sevilla podniosła się do prowadzenia 2-0, gdy Isaac Romero trafił do siatki po podaniu Y. En-Nesyriego. Drużyna gospodarzy zaczęła kontrolować grę, a kibice oszaleli z radości na widok kolejnej bramki.

Chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry, w 90. minucie, Mallorca zdołała zmniejszyć straty. Abdón Prats zdobył honorowego gola dla gości po asyście Dardera, ustalając wynik meczu na 2-1 na korzyść Sevilli.

W trakcie meczu widzieliśmy także żółte kartki. Samuel Costa z Mallorci otrzymał kartonik w 21. minucie, a José Copete dołączył do niego w 73. minucie. Czerwone kartki nie zostały zanotowane ani po jednej stronie.

Po zakończonym meczu Sevilla cieszy się z trzech punktów zdobytych w starciu z Mallorcą. Następne spotkania dla Sevilli to starcia z Granadą CF, Villarrealem i Cadiz. Natomiast Mallorca zmierzy się z Atletico Madryt, Las Palmas i Osasuną, starając się odrobić straty i odnieść sukces w kolejnych spotkaniach La Liga.